Panasonic 150μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 100V dc, Surface Mount - EEVFK2A151M
P.O.A.
Brand
PanasonicCapacitance
150µF
Voltage
100V dc
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Electrolytic
Dimensions
16 (Dia.) x 16.5mm
Height
16.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
16mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lifetime
5000h
Tolerance
±20%
Ripple Current
793mA