onsemi FSUSB43L10X Analogue Switch, 2 Single DPDT, Multiplexer, 10-Pin MicroPak
RS Stock No.: 807-6096Brand: onsemiManufacturers Part No.: FSUSB43L10X
brand-logo
Technical documents
Specifications
Brand
onsemi
Product Type
Analogue Switch
Pin Count
10
Number of Elements per Chip
2
Configuration
Single DPDT
Mount Type
Surface
Minimum Supply Voltage
3V
Package Type
MicroPak
Maximum Supply Voltage
4.3V
Maximum On State Resistance
6.5Ω
Minimum Operating Temperature
-40°C
Multiplexer/Demultiplexer
Multiplexer
Maximum Operating Temperature
85°C
Length
2.1mm
Height
0.5mm
Standards/Approvals
USB 2.0
Series
FSUSB43
Automotive Standard
No
Product details
USB Switches, Fairchild Semiconductor
Switches and Multiplexers, Fairchild Semiconductor
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit pricePer Pack
Specifications
Brand
onsemi
Product Type
Analogue Switch
Pin Count
10
Number of Elements per Chip
2
Configuration
Single DPDT
Mount Type
Surface
Minimum Supply Voltage
3V
Package Type
MicroPak
Maximum Supply Voltage
4.3V
Maximum On State Resistance
6.5Ω
Minimum Operating Temperature
-40°C
Multiplexer/Demultiplexer
Multiplexer
Maximum Operating Temperature
85°C
Length
2.1mm
Height
0.5mm