TE Connectivity HSA1012RJ, 12 Ω 16 W Wirewound Chassis Mount Resistor ±5 %
Resistance
12Ω
Power Rating
16W
Series
HSA10
Packaging
Tray
Tolerance
±5 %
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
Overall Length
36.5mm
Overall Height
11mm
Overall Width
21mm
Standards/Approvals
RoHS
Country of Origin
India
Product details
16W Aluminium housed wirewound resistor, HSA Series
Select packaging type
Resistance
12Ω
Power Rating
16W
Series
HSA10
Packaging
Tray
Tolerance
±5 %
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
Overall Length
36.5mm
Overall Height
11mm
Overall Width
21mm
Standards/Approvals
RoHS
Country of Origin
India
Product details