Panasonic 33kΩ Metal Oxide Through Hole Fixed Resistor 3W ±5% ERG3SJ333
RS Stock No.: 747-3458Brand: PanasonicManufacturers Part No.: ERG3SJ333
brand-logo
View all in Through Hole Resistors
Technical documents
Specifications
Resistance
33kΩ
Power Rating
3W
Tolerance
±5%
Technology
Metal Oxide
Series
ERG
Maximum Operating Temperature
+200°C
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Minimum Operating Temperature
-55°C
Product details
Axial - 0.5W - 5W
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
P.O.A.
Click here to find out more
You may be interested in
Technical documents
Specifications
Resistance
33kΩ
Power Rating
3W
Tolerance
±5%
Technology
Metal Oxide
Series
ERG
Maximum Operating Temperature
+200°C
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Minimum Operating Temperature
-55°C
Product details
Axial - 0.5W - 5W