Panasonic 330 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - ECA1HHG331 Radial Lead
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
2000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Select packaging type
Select packaging type
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
2000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%