Panasonic 33 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - ECA1HHG330 Radial Lead
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%