RS Stock No.: 843-2089Brand: OmronManufacturers Part No.: S8VK-T96024Distrelec Article No.: 30402460
brand-logo
View all in DIN Rail Power Supplies
Technical documents
Specifications
Brand
Omron
Series
S8VK-T
Input Voltage Type
AC/DC
Output Voltage Type
DC
Product details
120W to 960W S8VK-T Series Power Supplies
Features and Benefits.
• Power supply
• Compact, space saving
• Safe
• Tough, hard wearing
• Reliable, efficient
• Easy to fit DIN rail – click on
• Screw Front, side and DIN Rail
• Mounting Brackets required
• Storage temperature -40°C to 95°C