Alliance Memory AS4C512M8D4A-75BCN SDRAM 4 GB Surface, 78-Pin FBGA-78 Ball
RS Stock No.: 259-2153Brand: Alliance MemoryManufacturers Part No.: AS4C512M8D4A-75BCN
brand-logo
View all in SDRAM
Technical documents
Specifications
Product Type
SDRAM
Memory Size
4GB
Maximum Clock Frequency
1333MHz
Number of Bits per Word
8
Maximum Random Access Time
18ns
Mount Type
Surface
Package Type
FBGA-78 Ball
Pin Count
78
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
95°C
Length
10.6mm
Height
7.5mm
Standards/Approvals
RoHS
Series
AS4C512M8D4A
Minimum Supply Voltage
1.14V
Automotive Standard
No
Maximum Supply Voltage
1.26V
Click here to find out more
View all in SDRAM
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
Select packaging type
P.O.A.
Select packaging type
Product Type
SDRAM
Memory Size
4GB
Maximum Clock Frequency
1333MHz
Number of Bits per Word
8
Maximum Random Access Time
18ns
Mount Type
Surface
Package Type
FBGA-78 Ball
Pin Count
78
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
95°C
Length
10.6mm
Height
7.5mm
Standards/Approvals
RoHS
Series
AS4C512M8D4A
Minimum Supply Voltage
1.14V
Automotive Standard
No
Maximum Supply Voltage
1.26V