RS Stock No.: 693-5090Brand: AdaptiveManufacturers Part No.: ETC-288-10-05-E
brand-logo
View all in Peltier Modules
Technical documents
Specifications
Maximum Cooling Capacity
193.5W
Product Type
Peltier Module
Maximum Temperature Difference
68°C
Thickness
2.8mm
Maximum Current
9A
Maximum Voltage
36V
Lead Wire Type
Unstripped
Width
4 mm
Length
10mm
Standards/Approvals
RoHS
Series
ETC-288-10-05-E
Country of Origin
China
Product details
Peltier Effect Thermoelectric Module
Thermoelectric Modules - Peltier Effect
View all in Peltier Modules
Stock information temporarily unavailable.
Adaptive Peltier Module, 193.5 W, 9 A, 36V, 10 mm x 4 mm x 2.8 mm
quantityUnit price
Technical documents
Specifications
Maximum Cooling Capacity
193.5W
Product Type
Peltier Module
Maximum Temperature Difference
68°C
Thickness
2.8mm
Maximum Current
9A
Maximum Voltage
36V
Lead Wire Type
Unstripped
Width
4 mm
Length
10mm